Eksposhoes Kapanış Bülteni


 

 

6.EKSPOSHOES İSANBUL
Ayakkabı Saraciye Moda Fuarı,
06/09 Kasım 2018 tarihlerinde,
İstanbul – Pullman Kongre Merkezi'nde,
EKS Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edildi.

6.Eksposhoes, Türkiye nin ekonomi ve Ayakkabı sektörünün merkezi olan İstanbul’da, Basın Ekspres Yolu üzerinde, Atatürk Havalimanına 3 km mesafede, şehir merkezi, ayakkabı ticareti ve ayakkabı merkezlerinin yakınında bulunan, yeni ve modern Pulman Kongre Merkezi’ nde düzenlendi.

Toplam 16.000 m2 bürüt alanda düzenlenen Eksposhoes’a ;  Türk Ayakkabı -  Saraciye sektörünün İhracat kapasitesi olan, 114 seçkin - köklü firması katıldı.

Başarıyla gerçekleşen 6.EKSPOSHOES iSTANBUL Ayakkabı Saraciye Moda Fuarı’ ında

AYAKKABI  (bay, bayan, çocuk ayakkabısı, spor ayakkabısı, terlik... ve SARACİYE ürünleri (çanta, valiz , kemer, cüzdan) 2019  yılı trend ve kreasyonlarını sergilendi.

Eksposhoes’ u Başta Rusya – Ukrayna olmak üzere Rusya Federasyonu, Balkanlar, Türki cumhuriyetler, Ortadoğu, Körfez Ülkeleri, Avrupa ve Afrika’dan  Toplam 54 ülkeden 1486 u yabancı olmak üzere 6.962 kişi ziyaret etti.


Eksposhoes Yurtiçinden de seçkin ayakkabı zincirleri, vitrinlerinde  ayakkabı ve saraciye ürünlerine yer veren büyük Avm ler, ayakkabı toptancıları ve mağazaları, sektörel kurum ve sektörel basın- yayın kuruluşları ile birlikte sektörü oluşturan tüm bileşenleri bir araya getirdi.

Eksposhoes,  özellikle yurt dışından profesyonelleri ağırlayarak İhracat odaklı bir fuar olduğunu bir kez daha vurguladı. 

Türk ayakkabı üreticilerinin özgün tasarım ürünlerinin yer aldığı Eksposhoes fuarı, yabancı alım heyetleri ile ikili iş görüşmeleri ve bu bağlamda potansiyel ihracat pazarlarına giriş için köprü görevi üstlendi.

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve İzmir Ticaret Odası bünyesindeki Ur-Ge programının destekleriyle 6-9 Kasım'da İstanbul Pullman Kongre Merkezi'nde düzenlenen B2B görüşmelerinde, İzmirli ayakkabı üreticileriyle yurt dışından fuar için İstanbul'a gelen yabancı alım heyetleri buluşturuldu. 

Proje kapsamında yabancı sektör profesyonelleri alıcı olarak Eksposhoes Fuarı'na davet edildi. Gelen Alıcılar tüm mastafları T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanarak Pullman Airport Hotel' de konaklatıldı. Ziyaretçiler Eksposhoes Fuarı'nın 2. ve 3. günlerinde Hosted Buyer Lounge alanında imalatçılarla bire-bir görüşmeler gerçekleştirdiler. Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği'nin de desteklediği projenin organizatörlüğünü İZTO gerçekleştirdi.

Proje kapsamında etkinliğe katılan İzmirli Ayakkabı İmalatçısı Firmalar : A gucino Ayakkabı / Birsev Kundura / Ceylan Ayakkabı / Cihan Kundura / Dekolte Ayakkabı / Hüdaverdi / Meta Ayakkabıcılık / Özsevgin Ayakkabı / Pehlivan Ayakkabı / Tezcan Kundura / Ynr Ayakkabı.

10 milyon usd  ihracatın gerçekleştiği öngörülen 6.Eksposhoes, Ayakkabı sektörüne artı değer sağlarken, Ülke ekonomisi ve ihracatındaki hedeflere katkı sağlama misyonunu sürdürmüştür. 

Fuar süresince sergilenen, Pazia Tend Ayakkabı'nın  2 aylık çalışma sonrasında, üzerini özel taşlarla kaplayarak ürettiği ve değeri 93 bin TL olan el yapımı ayakkabı dikkatleri üzerine topladı. Özel üretim kadın ayakkabısının, fuar için İstanbul'a gelen Kazak bir iş insanına satışı gerçekleşti.

Fuarın 3. Günü katılımcılar ve ziyaretçiler için Pullman Hotel'de Gala Yemeği organize edildi. 

 

“7.EKSPOSHOES İSTANBUL AYAKKABI SARACİYE ve MODA FUARI”
14/17 Mayıs 2019tarihlerinde, Pullman Convention Center’ da düzenlenecek.