Eksposhoes Kapanış Bülteni


 

 

     

7.EKSPOSHOES İSANBUL
Ayakkabı Saraciye Moda Fuarı,
14/17 Mayıs 2019 tarihlerinde,
İstanbul – Pullman Kongre Merkezi'nde,
EKS Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edildi.

7.Eksposhoes, Türkiye nin ekonomi ve Ayakkabı sektörünün merkezi olan İstanbul’da, Basın Ekspres Yolu üzerinde, Atatürk Havalimanına 3 km mesafede, şehir merkezi, ayakkabı ticareti ve ayakkabı merkezlerinin yakınında bulunan, yeni ve modern Pulman Kongre Merkezi’ nde düzenlendi.

Toplam 16.000 m2 bürüt alanda düzenlenen Eksposhoes’a ;  Türk Ayakkabı -  Saraciye sektörünün İhracat kapasitesi olan, 100 seçkin - köklü firması katıldı.

Başarıyla gerçekleşen 7.EKSPOSHOES iSTANBUL Ayakkabı Saraciye Moda Fuarı’ ında

AYAKKABI  (bay, bayan, çocuk ayakkabısı, spor ayakkabısı, terlik... ve SARACİYE ürünleri (çanta, valiz , kemer, cüzdan) 2019  yılı trend ve kreasyonlarını sergilendi.

Eksposhoes’ u Başta Rusya – Ukrayna olmak üzere Rusya Federasyonu, Balkanlar, Türki cumhuriyetler, Ortadoğu, Körfez Ülkeleri, Avrupa ve Afrika’dan  Toplam 46 ülkeden 1.322 u yabancı olmak üzere 6.235 kişi ziyaret etti.


Eksposhoes Yurtiçinden de seçkin ayakkabı zincirleri, vitrinlerinde  ayakkabı ve saraciye ürünlerine yer veren büyük Avm ler, ayakkabı toptancıları ve mağazaları, sektörel kurum ve sektörel basın- yayın kuruluşları ile birlikte sektörü oluşturan tüm bileşenleri bir araya getirdi.

Eksposhoes,  özellikle yurt dışından profesyonelleri ağırlayarak İhracat odaklı bir fuar olduğunu bir kez daha vurguladı. 

Türk ayakkabı üreticilerinin özgün tasarım ürünlerinin yer aldığı Eksposhoes fuarı, yabancı alım heyetleri ile ikili iş görüşmeleri ve bu bağlamda potansiyel ihracat pazarlarına giriş için köprü görevi üstlendi.

10 milyon usd  ihracatın gerçekleştiği öngörülen 7.Eksposhoes, Ayakkabı sektörüne artı değer sağlarken, Ülke ekonomisi ve ihracatındaki hedeflere katkı sağlama misyonunu sürdürmüştür. 

Fuar süresince sergilenen, Pazia Tend Ayakkabı'nın  3 aylık çalışma ile yaptığı,Yılan derisi ve altın işlemeli çizme  dikkatleri üzerine topladı. Yılın trendine göre özel üretimi yapılan Değeri 87 bin TL olan çizme, fuar için İstanbul'a gelen Rus bir iş insanına satışı gerçekleşti.

Fuarın 3.günü, EKS Fuarcılık tarafından geleneksel hale gelen Gala yemeği, fuarın Ramazan ayına denk gelmesi sebebi ile katılımcılar ve ziyaretciler için iftar yemeği olarak organize eldildi.

 

“8.EKSPOSHOES İSTANBUL AYAKKABI SARACİYE ve MODA FUARI”
05/08 Kasım 2019tarihlerinde, Pullman Convention Center’ da düzenlenecek.